Comentarii (11)
132189940937580
Cristian Anaucesei  •  29 Martie 2018, 21:16

Pe Maradona il faultau de 30 de ori intr-o repriza si tot au ajuns de 2 ori in finala...acum toti jucatorii argentinieni joaca la barca juve city etc si ii bat chile dimineata pranz si seara.

mirciulake
mirciulake  •  29 Martie 2018, 17:40

Bilardo fost un antrenor de duzina. Maradona l-a facut cunoscut.

hannah.robinson
hannah.robinson  •  29 Martie 2018, 17:29

Având in vedere ca e "născut" in 1900...

caminero
caminero  •  29 Martie 2018, 17:07
Postat de neaga1900 pe 29 Martie 2018, 15:03

Pai sa ne amintim cum a castigat Argentina in '86: un penalty in ultimele minute in urma unui fault a lui Briegel la cam 20 metri de poarta. Un meci dominat copios de germani. Arbitrul la ultimul sdau meci a devenit brusc ....bogat!

Păi să ne amintim ... dar mai șterge-ți pînzele de păianjen de pe memorie! Ce penalty în finala din 1986?!? golul de 3-2 a fost gol din acțiune! Confunzi cu finala din 1990, în care însă a cîștigat RFG cu 1-0, nu Argentina, în urma unui penalty controversat. Este un ghiveci călugăresc total printre amintirile tale.

hannah.robinson  •  29 Martie 2018, 16:39

Neaga tu ai citit articolul?

maistor_kokir
maistor_kokir  •  29 Martie 2018, 15:06

Spania nu e o putere ? de aia au luat titlul in 2010 ?

neaga1900
neaga1900  •  29 Martie 2018, 15:03

neaga1900
neaga1900  •  29 Martie 2018, 15:02
Postat de hannah.robinson pe 29 Martie 2018, 14:00

"Numai când citesc că joacă Leo, adversarilor li se face frică. La fel cum era cu Pelé, Maradona sau Cruyff"...in curând coechipierii cand vor auzi ca joaca morutan...

Fi serios: ii batea Spania in orice conditii, poate cu mai putin! Argentina nu e un nume in ziua de azi, nici macar Brazilia. Mai buna e nationa Chile de prin partea aceia de lume...

bazileon
bazileon  •  29 Martie 2018, 14:33

Da' argentinienii cu ce bat? Cand bat.

baruch
baruch  •  29 Martie 2018, 14:31

aici are perfecta dreptate. mi se pare ca balint (dar si aia de la bayern) spuneau ca numai cand il vedeau pe maradona la incalzire, cu sireturile descheiate, cum se distreaza cu mingea, pe cap, pe umar, pe...as fi cenzurat. putea s-o jongleze pe orice voia el. si pe urma stiai ca vine meciul cu dracul gol in fata ta.