INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

Supărat pe fanii care l-au fluierat, Ronaldo n-a celebrat golul contra Granadei

Ronaldo e golgeter în La Liga, cu 21 de reușite în 17 meciuri

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 08 ianuarie 2012 12:34

Relaţia dintre Cristiano Ronaldo şi suporterii Realului s-a fisurat. Fluierat întîi în decembrie la marele duel pierdut chiar la Madrid, în faţa Barcelonei (1-3), atacantul portughez a păţit la fel contra Granadei (5-1). Dezamăgit de evoluţia lui neconcludentă, o parte a publicului de pe ”Bernabeu” l-a taxat în mai multe momente.

Nici golul de final, înscris în minutul 89 din serviciul germanului Mesut Ozil, nu a îndulcit situaţia. Dimpotrivă, Cristiano a tensionat momentul răspunzînd protestelor prin refuzul de a celebra reuşita. Ba, în timp ce mergea încruntat, a scuipat.

Secundul Aitor Karanka a sărit repede să-l justifice: ”A fost o formă de a-şi arăta furia după ce nu a marcat în Cupă cu Malaga”. ”Un gest scurt, nu trebuie să-i dăm importanţă”, a susţinut şi Emilio Butragueno, directorul cu relaţiile instituţionale. Cel mai scurt a fost Sergio Ramos: ”Aşa e Cristiano. Noi, toţi, sîntem mulţumiţi de el”.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni