INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO A depăşit orice limită » Patronul unei formaţii italiene a înjurat brigada de arbitri la staţia de amplificare

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 16 ianuarie 2013 16:38

Într-o partidă disputată în liga a patra din Italia dintre Nuovo Campobasso şi Arzanese încheiată la egalitate, scor 2-2, s-a petrecut un lucru greu de conceput.

În minutul 88 al partidei, Ferruccio Capone, patronul echipei Nuovo Campobasso, indignat de maniera de arbitraj, a intrat în cabina de comentator şi a început să înjure la staţia de amplificare brigada care conducea meciul (minutul 3,14, clip).

În urma acestui incident, clubul din Italia a fost amendat cu 10 000 de euro.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga