INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  DORTMUND - BAYERN 2-0

VIDEO Are ruptură Javi Martinez? » Mijlocaşul lui Bayern s-a accidentat în Supercupa Germaniei, 0-2 cu Dortmund

Javi Martinez suferă pe teren // Foto: Reuters

Articol de - Publicat joi, 14 august 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 13 august 2014 21:29

Aseară, în prima repriză, spaniolul s-a accidentat grav la ligamentele genunchiului stîng.

Bayern, lipsită de mulţi titulari, a pierdut Supercupa Germaniei. Clar, la fel ca anul trecut. Tot la Dortmund şi eşec tot la două goluri diferenţă: 2-4 în 2013, 0-2 în 2014.

Click aici pentru VIDEO cu golurile!

Dar aseară, Guardiola a rămas şi fără Javi Martinez. Probabil, pînă la sfîrşitul anului! În minutul 29, spaniolul a vrut să şuteze din voleu, dar Schmelzer era acolo şi l-a blocat. Martinez a tras în adversar, genunchiul stîng resimţind din plin acest contact dur.

A căzut pe gazon urlînd de durere. A fost înlocuit imediat de Guardiola. Şi gesturile lui Javi sugerau că e vorba de o accidentare gravă: ruptură de ligamente. 6 luni de pauză.