INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

VIDEO Bayern de criză » Trupa lui Heynckes a obţinut doar un egal în deplasare cu Hamurger SV

Bavarezul Muller, aici în duel cu Rajkovici, e fără gol marcat de 1.127 de minute

Articol de - Publicat luni, 06 februarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 05 februarie 2012 23:28

Munchenezilor le fuge pămîntul de sub picioare. Au pierdut 5 puncte în 3 meciuri.

Bayern şi-a prelungit suferinţa din 2012 cu o remiză la Hamburg (1-1), acolo unde noul lider, Borussia Dortmund, cîştigase recent la scor (5-1). "Am pornit anul cu 3 puncte avans în fruntea clasamentului şi acum avem două mai puţin decît Borussia", a sintetizat managerul Christian Nerlinger dezastrul munchenez.

Vezi aici rezumatul meciului!

"Ce jucăm acum nu-i de ajuns pentru titlu", admite Robben, unul dintre numeroşii jucători ai lui Jupp Heynckes ieşiţi din formă.
Totuşi, la Hamburg, oaspeţilor li s-a anulat şi un gol valabil la 0-0. "Centralul" Kircher a văzut un fault în prealabil, dar fostul arbitru Markus Merk nu-i de acord: "Golul se putea acorda".

4 puncte, din 9 posibile, a strîns Bayern în debutul returului şi a picat pe locul doi în clasament