INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC PORTO - VITORIA GUIMARAES 4-0

VIDEO » Ce goluri! Lucho Gonzalez şi Hulk, şuturi-bombă, Porto defilează!

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 august 2012 00:00 / Actualizat duminica, 26 august 2012 11:11

După ce în prima etapă a remizat fără goluri în deplasarea de la Gil Vicente, FC Porto s-a răzbunat aseară, înscriind 4 goluri în poarta Vitoriei Guimaraes. Primele două reuşite au fost de senzaţie!

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI!

Scorul a fost deschis de Lucho Gonzalez cu un şut-bombă de la marginea careului, în minutul 16. După pauză, Hulk l-a imitat pe El Comandante, reuşind şi el o lovitură asemănătoare, în minutul 66. Lucho a realizat dubla în minutul 71, după o respingere în faţă a portarului advers, iar Jackson Martinez a închis tabela în stil mare, cu o "scăriţă" din penalty.

Porto, la care Săpunaru nu nu a fost convocat, se află pe primul loc al clasamentului după două meciuri  disputate, iar etapa viitoare se deplasează la Olhanense.

„Am fost amenințată cu bătaia, ABUZATĂ și DOPATĂ fără să știu!” » O medaliată la Mondiale face acuzații ȘOCANTE pentru GSP: „Am fost idioată, sunt cel mai curat sportiv din România”
Altele
Gică Hagi, mutări neașteptate la Farul! » Au retrogradat din Superliga, dar „Regele” vrea să-i aducă la echipă
„Îmi vine să urlu” » Antrenorul român care s-a enervat pe Gigi Becali: „E o insultă, plătește o fată care să-i danseze”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!