INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EVERTON - CHELSEA 3-1

VIDEO Chelsea a ajuns de rîsul Europei! Dezastru în meciul cu Everton, Mourinho și-a pus mîinile în cap

Steven Naismith a distrus Chelsea de unul singur, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 septembrie 2015 16:21

În ciuda faptului că a avut două săptămîni de liniște pentru a fixa problemele lui Chelsea, Mourinho a fost nevoit să suporte cea de-a treia înfrîngere în campionat: 1-3 pe terenul lui Everton!

Mourinho a început cu Matici și Obi Mikel la închidere și cu Pedro, Fabregas și Hazard pe post de ajutoare pentru Diego Costa, însă planurile i-au fost date peste cap încă din primele 10 minute ale meciului. Startul partidei a fost unul dezastruos pentru Chelsea.

Totul a pornit cu înlocuirea făcută de Everton în minutul 9: Besic a fost înlocuit cu Steven Naismith, mijlocașul ofensiv ce își va serba cea de-a 29 zi de naștere pentru 48 de ore. Scoțianul s-a pus pe muncă 8 minute mai tîrziu.

Naismith a înscris de două ori, în minutele 17 și 22, Matici reducînd din diferență, cu 10 minute înainte de pauză, dintr-o pasă a celuilalt mijlocaș la închidere al lui Chelsea, Obi Mikel. Naismith și-a împlinit misiunea în minutul 82, cînd a făcut hattrickul printr-o execuție dintr-un unghi închis, pe sub portarul Begovici. VIDEO CU TOATE GOLURILE

Chelsea are 4 puncte și, în cazul unei victorii a lui City, ar putea fi la 11 puncte distanță de lider.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”