INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MILAN - NAPOLI 1-2

VIDEO Cine-l opreşte pe Higuain? Gol marcat şi cu Milan » Primul penalty din carieră ratat de Balotelli

Articol de GSP - Publicat luni, 23 septembrie 2013 00:00 / Actualizat luni, 23 septembrie 2013 10:15

De cînd a venit Benitez antrenor, napoletanii plutesc în Serie A, iar aseară au învins cu 2-1 pe AC Milan.

Al patrulea meci, a 4-a victorie. Albaştrii au trecut şi de Milan, învingînd "diavolul" la el acasă. Britos (6) a punctat primul, cu capul, iar şutul lui Higuain din debutul reprizei secunde l-a surprins pe Abbiati.

Mario Balotelli a fost urmărit de ghinion aseară! A ratat primul penalty din carieră, după 22 transformate, în minutul 60, iar mai apoi a lovit şi bara. A încheiat partida cu un gol superb în vinclul porţii lui Reina, dar prea tîrziu, în prelungirile partidei. Vîrful italian a primit şi cartonaş roşu în ultimul minut al întîlnirii.

VIDEO cu golurile şi marile ratări ale lui Balotelli

Napoli este pe locul secund, la egalitate de puncte cu liderul AS Roma, în timp ce AC Milan este doar pe 11, cu 4 puncte obţinute în 4 etape.

Generația de Aur, show și la microfon » Hagi, Petrescu și Lăcătuș s-au întrecut în glume: „Cine a petrecut până la 3:00 nu mai joacă!”. Răducioiu, emoționat până la lacrimi: „Oameni buni...”
Nationala
Licitație la dineu pentru echipamentele Generației de Aur » Cât a plătit Șucu pentru tricoul lui Mourinho + Hagi a stabilit recordul serii
Nationala
Șocant! Fotbalistul plătit de Dinamo cu 24.000 de euro pe lună: „O spun din sursă sigură”

Cine transmite la TV meciul de adio al Generației de Aur » Ploaie de staruri mondiale pe Arena Națională

Comentarii (9)
monere1980
monere1980  •  23 Septembrie 2013, 15:42
Postat de flaviulucianr pe 23 Septembrie 2013, 14:16

nu am vazut meciul aseara ... din cate am inteles Milan a avut o gramada de ocazii, plus 2 penalty-uri neacordate... dar din ce am vazut pana acum Napoli are o echipa extrem de puternica si asa cum am spus si la inceputul campionatului poate castiga titlul cu acesata echipa....dupa meciul senzational din Liga Campionilor si cele din campionat de pana acum are tot dreptul sa spere si eu ca suporter milanist o vad ca fiind viitoarea castigatoare a campionatului cu un parcurs bun si in Liga Campionilor...Marek Hamsik e un jucator de senzatie la fel cum foarte bun e Higuain si cei 3 elvetieni de alte origini - astept sa il vad in prima echipa si pe Mertens... apropo, de ce nu joaca El Shaarawy?

ma rog, as putea sa plang mult is bine si as avea tot dreptul s-o fac. Dar ideea e-n felul urmator. Milanul are nevoie de jucatori cu atitudine (gen Montolivo, Kaka, chiar si el sharawi) si trebuie sa scape de piesele care-i trag inapoi pe-astai cu atitudine (balotelli, muntari, robinho, nocerino). Cat despre mecciul de-aseara, ai dreptate. Napoli chiar e echipa in adevaratul sens al cuvantului. E omogena, are calitate si e al naibilui de periculoasa pe contraatac..... Iar despre Milanul de aseara pot sa-ti spun ca a ratat intr-adevar cat ptr tot sezonul, dar nici nu meritau sa castige ptr ca au aparare ZERO. Nu vorbesc de fundasi ci de felul in care se apara (inexistent de altfel)

monere1980
monere1980  •  23 Septembrie 2013, 15:39

el sharawi montolivo, kaka sint accidentati. Doar abate a fost recuperat ptr meciul de aseara. Am vazut meciul pana prin minutul 80 si n-am mai suportat sa privesc ptr ca era un meci ca oricare altul. Cand am devenit fanul Milanului (prin 2000) m-a atras mult atitudinea jucatorilor. De fapt, eu prefer intotdeauna atitudinea talentului. Prefer sa vad ca pierzi jucand fotbal decat sa castigi tragand de timp sau simuland. Iar in momentul de fata la Milan nu mai exista jucatori cu atitudine cum erau Shevchenko, Pirlo, Seedorf, chiar si Pippo sau Kaka. In momentele grele astia trageau echipa dupa ei, nu cadeau psihic la primul gol primit. Pai uita-te la robinho sau muntari :(

monere1980
monere1980  •  23 Septembrie 2013, 15:34
Postat de flo_ax pe 23 Septembrie 2013, 11:53

bulan imens pt Benitez si Napoli... Milanul a ratat de parca era posedata. Iar golul lui Higuain e greseala lui Abbiati

da, golul lui higuain e greseala lui abiati care altminteri e portar bun. Se mai intampla, insa. Nu asta-i problema. Problema e apararea inexistenta. Pe centru e buldevard. De acord, Napoli e echipa buna, si mai ales cand e antrenata de Benitez care nu mai are nevoie de prezentari, Dar chiar si-asa, nu poti juca fotbal in Serie A fara aparare. Nu stiu ce dracu e in capul conducerii milaneze. Il vand pe tiago silva, dup-aia scapa si de boateng (boateng, ma! nu oricine) si ghici pe cine aduc loserii: pe MATRI :((( ....Macar de ar aduce dracu un fundas cu staif, ca sint atatia fundasi buni care-ar vrea sa joace la Milan. Numai in Bundesliga si-ti gasesc 5 astfel de fundasi de valoare