INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - ATLETICO MADRID 2-0

VIDEO El Rey 888 » Cristiano Ronaldo, la Real - Atletico 2-0: gol, assist, două bare

Articol de - Publicat luni, 03 decembrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 02 decembrie 2012 21:39

În opt derbyuri madrilene, CR7 a cîştigat de opt ori şi a înscris 8 goluri. Ultimul, nr. 13 în acest campionat, dintr-o splendidă lovitură liberă

A fost din nou Cristiano Ronaldo, irezistibilul portughez care sprintează, driblează, pasează şi marchează cu o uşurinţă imposibilă pentru un pămîntean.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Real a învins-o pe Atletico datorită lui. După un sfert de oră, CR7 a deschis scorul din lovitură liberă - aceeaşi folha seca specialitatea numărului 7 galactic, mingea depăşind zidul şi aterizînd ca o "frunză moartă" lîngă bară. În minutul 66, i-a pasat decisiv lui Ozil pentru 2-0. Şi Courtois, goalkeeperul adversarilor, a scăpat de două ori: rachetele lui Ronaldo au nimerit barele!

Atletico e preferata lusitanului. Cristiano are 8 derbyuri, 8 victorii şi 8 goluri. I-a aşteptat pe roş-albi ca să puncteze iarăşi din lovitură liberă. Ultima oară fusese în aprilie, pe "Calderon".

11 goluri are Cristiano în campionat din lovituri libere, cel mai performant "lansator de rachete" din Primera; Messi are 6

96 de metri în 10 secunde
În minutul 78, Ronaldo i-a lăsat fără cuvinte pe fanii Madridului. Albii au recuperat mingea şi au lansat contraatacul. CR7 a sprintat din suprafaţa sa de pedeapsă spre poarta lui Atletico. Balonul a ajuns la Ozil, care l-a văzut pe Cristiano în viteză maximă şi i-a pasat. Portughezul a şutat direct. Courtois nu l-a putut bloca, dar bara l-a salvat. Ronaldo a alergat 96 de metri în 10 secunde.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”