INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AMICAL

VIDEO Fiorentina - Barcelona 2-1 » Tătăruşanu a cîştigat duelul cu echipa lui Luis Enrique! Catalanii, o singură victorie în amicale

Articol de GSP - Publicat luni, 03 august 2015 09:05

Fiorentina, cu Tătăruşanu integralist, a învins-o pe Barcelona, 2-1, într-un amical disputat la Firenze.

Italienii au început perfect partida şi după 12 minute conduceau cu 2-0, graţie dublei lui Bernardeschi.

Catalanii au redus din diferenţă în minutul 17, prin Luis Suarez, care l-a învins pe Tătăruşanu cu un şut din 10 metri.

Portarul român a avut o intervenţie excelentă în faţa lui Suarez, în minutul 26, cînd a respins perfect din faţa atacantului uruguayan. Cei doi s-au lovit dur, dar au continuat jocul.

Vezi aici video

În cele patru partide amicale, Barcelona are o singură victorie, 2-1 cu LA Galaxy, şi trei înfrîngeri:  3-2 cu Chelsea, meci pierdut la penalty-uri, 3-1 cu Manchester United şi 2-1 cu Fiorentina.