INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED - SOUTHAMPTON

VIDEO+FOTO Gol după gol pentru SuperIbra! Zlatan a marcat de două ori pentru Manchester United

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 august 2016 22:42

Suedezul Zlatan Ibrahimovici pare să fie cel mai reușit transfer al lui Manchester United, ținând cont că a marcat la fiecare meci oficial pe care l-a jucat până acum.

Atacantul suedez de 34 de ani a înscris din nou în meciul de pe teren propriu în fața lui Southampton, în etapa a doua din Premier League. De această dată a reușit o dublă.

Ibra a marcat cu o lovitură de cap din interiorul careului, în minutul 36. Apoi, în minutul 52 și-a trecut în cont și cel de-al doilea gol de această dată din penalty. Vezi VIDEO cu golurile lui Zlatan

Zlatan e la al patrulea gol în trei meciuri oficiale pentru Manchester United. Tot astăzi a debutat și francezul Paul Pogba.

Meciul dintre Manchester United și Southampton s-a terminat cu scorul de 2-0, singurele goluri fiind marcate de Ibra.

Echipele de start:

Manchester United: David de Gea - Valencia, Baily, Blind, Shaw - Pogba, Fellaini - Mata, Rooney, Martial - Ibrahimovici

Southampton: Forster - Cedric, Van Dijk, Fonte, Targett - Romeu - Hojberg, Davis - Tadic - Long, Redmond

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”