INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Gafă incredibilă în Malaga - Real 0-1. Madrilenii o aşteaptă pe Barcelona în ”sferturi”

Prea relaxat, Caballero nu a prins mingea trasă de Benzema

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 11 ianuarie 2012 11:09

Dacă anul trecut s-au confruntat tocmai în finală, tranşată de madrileni abia în prelungiri, în 2012 Real şi Barcelona îşi vor da întîlnire în Cupă prematur, din ”sferturi”. Doar un miracol ar putea împiedica acest El Clasico, deorece este imposibil de crezut că formaţia catalană poate rata calificarea după 4-0 în turul cu Osasuna.

Real a făcut deja acest pas eliminînd-o pe Malaga. După 3-2 pe ”Bernabeu”, oamenii lui Mourinho au triumfat şi-n deplasare. Golul din minutul 72 l-a semnat Karim Benzema. Acesta a beneficiat de o greşeală monumentală a portarul Willy Caballero, care a scăpat printre picioare un şut cu latul, nu tare şi pe centrul porţii, al francezului.

Vezi mai jos un video cu gafa care a decis meciul Malaga - Real 0-1.

7 El Clasico s-au disputat în 2011: unul în finala Cupei, cîte două în semifinalele Ligii, în Super cupa Spaniei şi în campionat

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”