INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GENOA - LAZIO 3-2

VIDEO Gol FABULOS marcat de Palacio în Genoa - Lazio 3-2!

Palacio şi Jankovici au făcut şah-mat apărarea lui Lazio Foto: Daylife.com

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 februarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 05 februarie 2012 15:32

Rodrigo Palacio a reuşit golul carierei în ultima etapă din Serie A, ajutînd Genoa să învingă Lazio cu 3-2.

Vîrful argentinian a avut o execuţie senzaţională în minutul 10 la o lovitură de colţ. Palacio a reluat mingea pe spate, fără să se uite la poartă, lobîndu-l pe portarul Marchetti (VIDEO). Jankovici a dus scorul la 3-0 după golurile din minutule 25 (VIDEO) şi 46.

Ledesma a mai adus ceva speranţe în tabăra lazială după ce a transformat un penalty în minutul 54 (VIDEO), dar golul doi a venit abia în minutul 90 la reluarea lui Gonzalez (VIDEO).

Acuzații GRAVE la Craiova: „L-am dat afară pentru că bănuim că a influențat anumiți jucători să nu-și apere corect șansele” + Replica acuzatului