INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Inter bate la Pescara, Roma doar egal pe teren propriu cu Catania » Toate rezultatele din Serie A

Milito şi Sneijder, doi dintre marcatorii lui Inter din prima etapă

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 august 2012 00:00 / Actualizat luni, 27 august 2012 00:00

Surpriza serii a avut loc la Roma, unde elevii lui Zeman au reuşit să egaleze în minutul 90.

După înfrîngerea surprinzătoare a Milanului pe teren propriu cu Sampdoria (1-2), Roma a furnizat a doua mare surpriză a primei etape din Italia. La debutul lui Zeman pe banca romanilor, gazdele au oferit un meci slab, văzîndu-se conduşi încă din minutul 29 prin golul lui Marchese. Osvaldo a egalat pentru Roma (VIDEO), dar Gomez a marcat din nou pentru Catania în minutul 69. Lopez a salvat partida pentru romani, reuşind să înscrie în minutul 90.

Inter a dominat în totalitate în deplasarea de la Pescara, Sneijder (17) şi Milito (19) rezolvînd partida în numai două minute. Cassano a debutat ca titular şi i-a pasat decisiv lui Milito la golul secund al interiştilor. Finalul i-a aparţinut lui Coutinho, care a înscris ultimul gol al meciului în minutul 81. Vezi VIDEO.

Napoli nu a avut emoţii la Palermo, unde s-a impus lejer cu 3-0. Hamsik a deschis scorul în minutul 45, Maggio şi Cavani închizînd tabela în repriza secundă. Hernanes a adus victoria celor de la Lazio în deplasarea de la Atalanta, iar Genoa s-a impus pe teren propriu în faţa celor de la Cagliari (2-0).