INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO KO! Real Madrid a pierdut și cu Atletico! Sezonul din La Liga e complet ratat

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2016 18:42

Real Madrid a pierdut derby-ul cu Atletico Madrid de pe teren propriu, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Griezmann, în minutul 53.

VEZI VIDEO

Echipa lui Zinedine Zidane a controlat jocul, însă fără a avea ocazii foarte mari. Cristiano Ronaldo a irosit două șanse bune de a înscrie în a doua repriză.

Atletico s-a mulțumit să se bazeze doar pe contraatac și i-a reușit. A obținut 3 puncte foarte mari.

Real Madrid ajunge la a 4-a înfrângere în La Liga și rămâne mult în spate și față de Atletico, care a ajuns la 58 de puncte, cu 4 peste rivala din oraș și 5 sub Barcelona (un meci mai puțin).