INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRAZILIA

VIDEO La 43 de ani, Rivaldo a revenit pe teren: "Am fost apt de joc în 20 de zile"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 iulie 2015 12:53

Brazilianul Rivaldo a revenit ieri seară pe teren şi a jucat pentru formaţia Mogi Mirim, din liga a doua braziliană.

Jucătorul de 43 de ani, care este şi patronul formaţiei, a contribuit la victoria echipei sale, 2-1 cu Nautico. Mogi Mirim se află pe ultimul loc în liga a doua şi a obţinut prima victorie după 11 meciuri.

Rivaldo a fost titular şi a jucat 68 de minute, dar nu şi-a putut trece numele pe lista marcatorilor.

"Am luat pauză un an şi trei luni, iar după 20 de zile de antrenament am putut juca din nou. Asta ar trebui să motiveze orice tînăr fotbalist", a spus Rivaldo.

De-a lungul carierei, Rivaldo a jucat la echipe precum Barcelona şi AC Milan şi a cîştigat Balonul de Aur şi Campionatul Mondial din 2002.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”