INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Levante - Barcelona, ce nebunie! Prima înfrângere într-un thriller cu 9 goluri! Barcelona era condusă cu 1-5 în minutul 56!

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 mai 2018 22:58

Barcelona a suferit duminică seara prima înfrângere din actualul sezon din La Liga după un meci senzațional cu Levante, pierdut de catalani cu 4-5 în deplasare.

Campioni deja în Spania, catalanii au aliniat o formulă presărată cu numeroase rezerve în deplasarea de la Levante. Astfel, Barcelona s-a văzut condusă cu 1-2 la pauză, iar scorul din minutul 56 era unul uluitor: Levante o conducea pe campioana Spaniei cu 5-1!

Barcelona a revenit în joc și a punctat de trei ori spre finalul partidei. "Dubla lui Coutinho" și penalty-ul executat de Suarez au dinamitat finalul de meci, dar Levante a rezistat până și a obținut o victorie istorică cu Barcelona, 5-4.

VIDEO cu golurile

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”