INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Meci nebun în Spania » A fost 1-1 la pauză, iar la final s-a terminat cu un scor fluviu

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 decembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 21 decembrie 2014 13:54

Unul dintre cele mai nebune meciuri ale anului s-a jucat aseară în a doua ligă din Spania, unde Numancia a remizat cu Lugo, 6-6.
Partida a părut să fie una oarecare în prima repriză, scorul la pauză fiind egal, 1-1, însă în partea a doua cele două formaţii s-au descătuşat şi n-au mai ţinut cont de apărare.

Cu doar 11 minute înainte de final, Lugo conducea cu 6-3, dar printr-o ambiţie incredibilă Numancia a revenit şi a egalat.