INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Messi a vomat! » Camerele TV l-au surprins pe starul Barcelonei chiar cînd i s-a făcut rău

Messi acuză căldura.

Articol de - Publicat miercuri, 21 august 2013 00:00 / Actualizat marti, 20 august 2013 21:01

Momentul s-a consumat în pauza meciului cu Levante (7-0). Atacantul Barcelonei a mai rezistat apoi pe teren 26 de minute.

Lionel Messi vrea să joace mereu. Şi de fiecare dată 90 de minute. În 2008 i-a spus-o lui Pep Guardiola în faţă, iar de atunci a devenit lege la Barcelona. Pînă duminică, în minutul 71 al partidei cu Levante (7-0), cînd argentinianul a cedat în faţa căldurii şi a oboselii.

Camerele TV l-au surprins pe Leo în pauză, la ieşirea de la cabine. Şi-a dus mîna la frunte, apoi s-a frecat în mod repetat la ochi şi la un moment dat s-a aplecat şi a vomat. De cîteva ori. Era epuizat! Autorul unei "duble", argentinianul a mai rezistat 26 de minute după reluare.

Apoi, antrenorul Martino l-a retras: "Am discutat cu Leo şi a înţeles că-i absolut necesar să-şi dozeze efortul. Este un tip inteligent".

"Leo e miezul atacurilor noastre, dar tot el începe şi presingul avansat pentru a recîştiga balonul. E foarte solicitat" ( Gerardo Martino, antrenor Barcelona)

3 ani erau de cînd Messi nu mai fusese înlocuit în cursul unui meci

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”