INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CAMPIONATE

VIDEO Miracolul Levante continuă! 3-2 cu Real Sociedad după un meci dramatic

Club,Soccer|Football|Soccer

Articol de - Publicat joi, 27 octombrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 27 octombrie 2011 11:21

Levante a obţinut o nouă victorie în Primiera Division şi se menţine în fruntea clasamentului! Cea mai bătrînă echipă din prima ligă a Spaniei a reuşit o victorie spectaculoasă, 3-2, deşi a fost condusă pe tabela de marcaj în prima repriză.

Estrada a deschis scorul după numai patru minute pentru oaspeţi la o gafă a portarului Munua, însă Levante a reuşit să revină în repriza secundă prin golurile lui Nano şi Valdo.

Sfîrşitul putea fi unul catastrofal după ce I. Martinez a restabilit din nou egalitatea, iar Juanfran a văzut cartonaşul roşu. Meciul a fost rezolvat, însă, de Suarez care a înscris în prelungiri cu un şut de la 40 de metri.

În urma acestui rezultat, Levante rămîne pe primul loc în Spania cu 23 de puncte.