INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PRIMERA

VIDEO Ploaie de goluri » Barca şi Real au marcat cîte cinci înaintea retururilor din "sferturile" Ligii

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 aprilie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 07 aprilie 2013 11:31

Barcelona şi Real Madrid au defilat în ultimele meciuri înaintea manşei secunde a Ligii Campionilor.

Barcelona - Mallorca 5-0 VIDEO
Catalanii s-au impus în faţa celor de la Real Mallorca, 5-0, deşi au folosit echipa a doua. Pe teren şi-au făcut apariţia jucători ca Pinto, Bartra, Montoya, Song, Dos Santos sau Deulofeu .Fabregas şi Alexis Sanchez şi-au împărţit golurile, primul reuşind un hattrick în mai puţin de jumătate de oră!

Tot aseară, Abidal a revenit pe teren după 402 zile de absenţă, francezul suferind la începutul lui 2012 un transplant de ficat.

Barcelona primeşte miercuri vizita celor de la PSG şi are avantajul unui 2-2 obţinut în tur, în Franţa.

Şi tu poţi să mergi la Barcelona - PSG! Click aici pentru a afla cum!

Real Madrid - Levante 5-1 VIDEO
Mourinho a ales să îl odihnească pe Cristiano Ronaldo cu Levante, iar mişcarea părea să fie una greşită la cum a debutat partida.

Michel a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 31, dar fanii madrilenilor au avut emoţii numai 5 minute. Higuain şi Kaka au liniştit imediat apele cu două goluri în trei minute, gazdele intrînd în avantaj la cabine.

Ronaldo şi-a făcut apariţia pe teren la pauză şi a strălucit în ultimele cinci minute ale partidei, reuşind un gol şi o pasă de gol pentru Ozil. Neamţul a marcat şi pentru 5-1 în ultimul minut, fructificînd assistul perfect a lui Di Maria.

Real Madrid are de protejat un avans de trei goluri marţi, cînd va evolua în Turcia, împotriva celor de la Galatasaray.

„Am fost amenințată cu bătaia, ABUZATĂ și DOPATĂ fără să știu!” » O medaliată la Mondiale face acuzații ȘOCANTE pentru GSP: „Am fost idioată, sunt cel mai curat sportiv din România”
Altele
Gică Hagi, mutări neașteptate la Farul! » Au retrogradat din Superliga, dar „Regele” vrea să-i aducă la echipă
„Îmi vine să urlu” » Antrenorul român care s-a enervat pe Gigi Becali: „E o insultă, plătește o fată care să-i danseze”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!