INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO ”Răzvrătitul” Pato a salvat Milanul în Cupă

Pato a calificat Milanul în ”sferturile” Cupei

Articol de GSP - Publicat joi, 19 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat joi, 19 ianuarie 2012 12:25

Alexandre Pato a arătat de ce Milanul trebuie să conteze pe el. La nici o săptămînă după ce a refuzat să plece la Paris SG, cînd acordul între cluburi era deja încheiat, atacantul brazilian a fost determinant în partida ”rossonerilor” (cu destule rezerve) contra Novarei, din ”optimile” Cupei Italiei.

Vezi mai jos un video cu rezumatul jocului!

Era 1-1, goluri El Shaarawi (24, şut de la marginea careului), respectiv Radovanovici (88, execuţie din 25 de metri). Se intrase în prelungiri. Atunci a apărut Pato. Servit de Robinho în careu (100), acesta a înscris plasat şi şi-a salvat echipa: 2-1. Apoi a celebrat cu furie, parcă special pentru a spune ”iată, aveţi nevoie de mine!”.

Atacantul sud-american a terminat meciul cu probleme fizice. În ”sferturi”, el şi Milan se vor confrunta ca Ştefan Radu şi al lui Lazio.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”