INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL SOCIEDAD - ATLETICO 2-0

VIDEO Sentință de la 11 metri » Atletico Madrid, eșec neașteptat în campionat: 0-2 cu Real Sociedad

Ferreira Carrasco a fost ieri prins în menghină de adversarii basci // FOTO Reuters

Articol de - Publicat duminica, 06 noiembrie 2016 00:00

Trupa lui Simeone pierde teren după al doilea eșec în campionat. Cu un formidabil Vela, bascii urcă pe locul 3, la egalitate cu Barca.

Patru victorii la rând și 9-0 golaveraj era bilanțul ultimelor 4 dueluri, favorabil madrilenilor. Atletico s-a predat însă la San Sebastian și a picat de pe podium, locul fiindu-i "furat" chiar de Real Sociedad.

Bascii, aflați la a treia victorie în serie, au dat sentința după pauză din două penaltyuri, obținute de Yuri și Vela (au faultat Gabi și Correa). Oblak nu a avut nicio șansă să apere execuțiile perfecte ale mexicanului Vela (9 din 9 reușite de la 11 metri) și Willian José.

Atletico n-a mai fost salvată ca-n Ligă de Griezmann, bară în minutul 27 la 0-0.

0goluri a dat Atletico în prima repriză a tuturor meciurilor jucate în deplasare în acest campionat

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”