INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL SOCIEDAD - BARCELONA 3-1

VIDEO Şoc în La Liga! » Barcelona "ucisă" de Real Sociedad şi Real Madrid se distanţează pe primul loc

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 februarie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 22 februarie 2014 22:48

Real Sociedad a provocat un seism în Spania învingînd Barcelona cu 3-1.

Coşmarul catalanilor a început prin autogolul lui Song, care a împins cu pieptul mingea în poarta lui Valdes. După doar 3 minute (35) Messi a profitat de o poziţie bună şi a egalat printr-un şut plasat perfect.

O minge respinsă greşit pe spate de Bartra le-a oferit gazdelor ocazia să revină în avantaj.

Griezmann a finalizat cu sînge rece şi Sociedad conducea din minutul 54 cu 2-1. Uluiala catalanilor a devenit dramă cînd Zurutuza a mărit avantajul, dejucînd pasul la ofsaid al echipei lui Martino, 3-1.

Vezi VIDEO cu golurile

Cu 63 de puncte după victoria cu Elche, 3-0, Real Madrid profită şi se distanţează la 3 puncte de Barcelona şi Atletico.

Sociedad: Bravo - Zaldua Mikel, Iñigo Martínez, José Ángel - Elustondo, Markel, Zurutuza - Canales ,Griezmann, Vela

Barcelona: Valdés - Montoya, Piqué, Bartra, Adriano - Busquets, Song, Iniesta - Pedro, Messi, Neymar

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”