INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO / Surprize-surprize în Premier League! Everton i-a dat două goluri lui United în prelungiri

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 septembrie 2010 00:00

Surpriză la Liverpool în etapa a patra din Premier League. Nu este vorba însă de echipa lui Steven Gerrard şi compania, ci de concitadina Everton, care a făcut un meci senzaţional cu vedete de la Manchester United.

Pienaar a deschis scorul în minutul 39, Fletcher a egalat după 4 minute, iar după pauză Vidici a dus scorul la 2-1 pentru echipa lui Alex Ferguson. Berbatov a majorat diferenţa în minutul 66, dar Everton nu s-a predat nici la 1-3 în minutul 90. Cahill a înscris pentru 2-3 iar Arteta a reuşit lovitura de graţie în prelungiri, egalînd situaţia pe tabelă şi aruncînd în aer  Goodison Park.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA REZUMATUL PARTIDEI!

Două meciuri interesante şi la Londra. Arsenal s-a impus cu 4-1 în faţa celor de la Bolton Wanderers, goluri Koscielny (24), Chamakh (58), A. Song (78), Carlos Vela (83), respectiv Elmander (45).

Chelsea a cîştigat pe Upton Park, 3-1 cu West Ham United. Essien a înscis de două ori, 2 şi 83, Kalou în minutul 17, iar pentru gazde a marcat Parker 85.