INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Theyab Awana, jucătorul care a înscris cu călcîiul din penalty, a murit într-un accident de maşină

Theyab Awana

Articol de GSP - Publicat luni, 26 septembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 26 septembrie 2011 17:57

Internaţionalul din Emiratele Arabe Unite Theyab Awana, cel care a executat un penalty cu călcîiul, la un meci amical cu reprezentativa Libanului, a murit ieri, în urma unui accident de circulaţie în apropiere de Abu Dhabi.

Fotbalistul în vîrstă de 21 de ani se întorcea în Abu Dhabi după antrenamentul echipei naţionale şi vorbea la telefon cînd s-a lovit violent de un camion. Fotbalistul a murit în drum spre spital, iar fratele său, în vîrstă de 13 ani, a murit la cîteva ore, din cauza rănilor.

Theyab juca pentru echipa de club Banyas din 2009, perioadă în care a bifat 36 de meciuri şi 4 goluri în campionatul Emiratelor Arabe Unite. La echipa naţională a bifat 7 meciuri şi un singur gol, cel marcat din penalty la începutul lunii iulie.

Vezi mai jos golul lui Theyab Awana!

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring