INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Unde-i campioana? » United s-a împiedicat pe teren propiu cu Southampton, scor 1-1

Rooney, în roșu, a punctat ieri doar la
Rooney, în roșu, a punctat ieri doar la "impresia artistică"

Articol de - Publicat duminica, 20 octombrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 19 octombrie 2013 23:21

”Diavolii” nu mai ştiu să cîştige pe Old Trafford. Ieri au fost egalaţi în penultimul minut de joc.

Continuă sinusoidele lui Man. United în campionat. 1-2 cu West Bromwich, acasă, apoi 2-1 cu Sunderland, în deplasare, şi acum doar 1-1 cu Southampton. Tot pe Old Trafford!

Campioana nu şi-a regăsit nici ieri ritmul şi eficacitatea din sezonul trecut. A început bine, gol Van Persie (26), din pasa puştiului Januzaj (18 ani), dar apoi a pierdut partitura.

Rooney a lovit "transversala", două minute mai tîrziu, iar Van Persie l-a imitat, în repriza secundă. Neînvinsă de 4 etape la ora meciului, Southampton n-a fost prea impresionată.

Şi a contrat-o pe United cum s-a priceput mai bine. Dar în faţa porţii adverse doar Lallana a avut sînge rece: reluare din careul mic, printre picioarele lui De Gea: 1-1. În penultimul minut!

14 ani erau de cînd Southampton nu mai punctase pe Old Trafford în faţa lui United

13 înfrîngeri bifase Southampton în ultimele 14 întîlniri din Premier cu Man. United