INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - LA GALAXY

VIDEO Victorie pentru Barcelona în amicalul cu LA Galaxy » Revedere Suarez - Gerrard

Articol de GSP - Publicat miercuri, 22 iulie 2015 11:19

FC Barcelona a învins cu scorul de 2-1 Los Angeles Galaxy, într-un meci amical disputat pe arena Rose Bowl din Pasadena.

VEZI VIDEO

Luis Suarez, în minutul 45, și Sergi Roberto, în minutul 56, au fost marcatorii clubului catalan, în timp ce pentru LA Galaxy a înscris Tommy Meyer, în minutul 90+1.

FC Barcelona nu s-a putut la acest meci pe serviciile lui Lionel Messi și Neymar, aflați încă în vacanță.  La partidă au fost prezenți 93.226 de spectatori.

Meciul a fost unul deosebit pentru Luis Suarez, care l-a avut ca adversar pe Steven Gerrard. Cei doi sînt prieteni din perioada de la Liverpool, unde au fost colegi 3 ani.

Generația de Aur, show și la microfon » Hagi, Petrescu și Lăcătuș s-au întrecut în glume: „Cine a petrecut până la 3:00 nu mai joacă!”. Răducioiu, emoționat până la lacrimi: „Oameni buni...”
Nationala
Licitație la dineu pentru echipamentele Generației de Aur » Cât a plătit Șucu pentru tricoul lui Mourinho + Hagi a stabilit recordul serii
Nationala
Șocant! Fotbalistul plătit de Dinamo cu 24.000 de euro pe lună: „O spun din sursă sigură”

Cine transmite la TV meciul de adio al Generației de Aur » Ploaie de staruri mondiale pe Arena Națională