INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Villarreal, viitoarea adversară a Stelei, a întrerupt seria de 16 succese consecutive a lui Real Madrid în La Liga!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 septembrie 2016 21:46

Real Madrid a terminat la egalitate partida cu Villarreal de pe teren propriu, scor 1-1.

Bruno a deschis scorul în prelungirile primei reprize, dintr-un penalty obținut grație unui henț al lui Sergio Ramos.

liveTEXT / VIDEO

Fundașul lui Real Madrid este chiar cel care a egalat în minutul 48, după o centrare a lui James Rodriguez. A ajuns la 46 de goluri, fiind al treilea cel mai important marcator all time din Spania, dintre fundași.

Primii doi în această ierarhie sunt Fernando Hierro (105), în timp ce Ronald Koeman e pe 2, cu 67.

Cu acest egal se încheie seria celor 16 victorii consecutive ale lui Real Madrid în La Liga. Formația din capitala Spaniei va rămâne oricum pe primul loc la finalul acestei etape, cu 13 puncte. Villarreal este pe 5, cu 9 puncte în 5 etape, fiind neînvinsă. Pentru adversara Realului urmează un duel cu Osasuna acasă, după care va întâlni Steaua.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”