INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPPA ITALIA

VIDEO Vucinici aduce calificarea în prelungiri, 2-1 cu Milan, şi Juventus va juca împotriva lui Lazio în semifinalele Cupei Italiei

Articol de GSP - Publicat joi, 10 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat joi, 10 ianuarie 2013 00:43

Juventus va juca în semifinalele Cupei Italiei cu Lazio, după ce a trecut de Milan, 2-1.

VEZI AICI FAZE VIDEO DE LA MECI!

Echipa lui Antonio Conte a avut nevoie de prelungiri pentru a-i elimina pe milanezi, scorul după 90 de minute fiind 1-1, goluri marcate de El Shaarawy (6), respectiv Giovinco (13). În minutul 6 al prelungirilor, Vucinici a înscris din pasa lui De Ceglie golul care califică finalista de anul trecut în semifinalele competiţiei.

Acolo, Juventus va da peste Lazio, care a trecut aseară de Catania, 3-0, unul din goluri fiind marcat de Ştefan Radu.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”