INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  ARGENTINA - ELVEŢIA 1-0

Dezvăluiri din interior » Panică totală pentru jucătorii argentinieni în minutul 120!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 iulie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 02 iulie 2014 14:25

Argentina a tremurat serios pentru calificarea în "sferturi", unde va înfrunta Belgia. Emoţiile au venit mai ales în reprizele de prelungiri, cînd Elveţia a ratat cîteva ocazii mari.

Gonzalo Higuain recunoaşte că a îngheţat la ocazia ratată de Blerim Dzemaili, în ultimul minut al reprizei a doua de prelungiri, cînd mingea a lovit bara: "Cu toţii am fost la un pas de stop cardiac! Ni s-a oprit inima pentru o secundă.

Am fost totuşi echipa mai bună, am demonstrat că ne-am dorit foarte mult să mergem mai departe. Toate meciurile sînt complicate. E o problemă cu orele partidelor şi căldura. Avem trei zile pentru a ne odihni şi apoi să dăm totul ca să mergem mai departe", a spus Higuain.

Mondial special pe GSP.ro » Intră ACUM în cea mai spectaculoasă secţiune de pe site: meciuri live, statistici, infografii

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”