INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  ARGENTINA - ELVEŢIA

VIDEO Argentinienii au amuţit în tribune » Două ocazii imense ratate de Elveţia în prima repriză

Articol de GSP - Publicat marti, 01 iulie 2014 00:00 / Actualizat marti, 01 iulie 2014 20:03

Argentina a tremurat serios în prima repriză cu Elveţia. Portarul Romero a intervenit salvator în două rînduri, la ocazii mari ale elveţienilor.
Mai întîi, portarul argentinian a scos cu piciorul un şut din 12 metri, ocazie care a amuţit stadionul plin cu fani ai sud-americanilor. VIDEO cu ocazia

Dar cea mai mare şansă a elveţienilor a fost ratată de Drmic. Scăpat singur cu Romero, pe contraatac, atacantul a încercat un lob, dar mingea trimisă de el a fost reţinută uşor de Romero. Vezi VIDEO

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”