INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  PRELIMINARII CM 2018

VIDEO+FOTO » Mircea Lucescu a pierdut la debutul pe banca Turciei, iar Spania a făcut instrucție cu Italia » Toate cele 9 meciuri din preliminarii sunt aici!

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 septembrie 2017 18:18

Sâmbătă seară s-au disputat 9 partide din preliminariile Campionatului Mondial de anul viitor, iar capul de afiș a fost meciul dintre Spania și Italia, scor 3-0. Mircea Lucescu a debutat și el pe banca Turciei, însă a pierdut pe terenul Ucrainei, 0-2.

Ibericii au rezolvat partida din prima repriză, când Isco a punctat de două ori în minutele 13 și 40, iar cu 13 minute înainte de final Morata a stabilit scorul final.

De partea cealaltă, "Il Luce" a fost dezavantajat de arbitri, care au validat cele două goluri ale ucrainenilor, deși la prima reușită a fost ofsaid, iar la golul doi mingea ieșise în aut de poartă.

MECIURILE DE SÂMBĂTĂ:

Croația - Kosovo 0-0 TEXT ---> meciul s-a întrerupt din cauza ploii în minutul 26

Israel - Macedonia 0-1 TEXT