Hmmmm... Teoria,bat-o norocul,ca teoria,dar practica te omoara....Ce vechi dicton,si ce adevarat.....

submarina  •  14 Iunie 2012, 13:48

comentariul a fost adresat lui @yoomihai, scuze @amusement!:))

nicco
nicco  •  14 Iunie 2012, 13:48

Nu se poate ca Olanda sa plece de la CE fara o victorie! Avand in vedere si, oarecum, romantismul portughezilor (Cr.Ronaldo nu pare sa se fi incalzit destul pana acum), Olanda va invinge Portugalia cu mai mult de un gol diferenta si se va califica mai departe!

tachebacanu
tachebacanu  •  14 Iunie 2012, 13:43

Ce sa faceti si voi? va mai distrati ca lucruri serioase nu prea stiti!

veverita_catalin
veverita_catalin  •  14 Iunie 2012, 12:47

Danemarca ar face tot 3 puncte, golaveraj 5-5, iar Germania tot 3 puncte, golaveraj 3-3, la fel ca si Portugalia, dar cu victoria directa asupra acesteia din urma, va ocupa locul 2 in grupa, Clasamentul primelor trei echipe ce au acumulat cate 6 puncte urmand a arata asa: 1.Danemarca 3p 5-5 2.Germania 3p 3-3 3.Portugalia 3p 3-3 Ce ziceti de asta?

veverita_catalin  •  14 Iunie 2012, 12:43

Dar de ce nu scrieti ca un rezultat PRESTABILIT intre Danemarca si Germania, respectiv o victorie a Danemarcei cu 3-2 (si la fel de bune ar fi si rezultate precum 4-3, 5-4, etc., dar mai putin verosimile), le-ar putea trimite la brat pe cele doua echipe in "sferturi" indiferent de rezultatul meciului dintre Portugalia si Olanda...Da, da, s-a nascut premisa unui BLAT!!! Astfel, fecare ar face cate 6 puncte, iar singura echipa ce le poate egala este Portugalia, caz in care se vor elimina rezultatele celor trei contra Olandei si astfel, inainte de meci stim ca intr-un astfel de clasament, Portugalia se va prezenta cu 3 puncte si golaveraj 3-3, continui imediat...

aleosa
aleosa  •  14 Iunie 2012, 12:13
Postat de vandersaar pe 14 Iunie 2012, 10:56

Nemtii si daca ar fi fost deja calificati, ar fi jucat la victorie cu danezii. Nu au o mentalitate balcanica sau mediteraneana.. Germania si Portugalia merg mai departe. Curios e ca in anumite conditii chiar si cu o infrangere in etapa a 3 a atat danezii cat si lusitanii pot accede in sferturi.

istetule, Einstein de Vama Veche, Germania a bagat un mega blat cu Austria in 1982, CM Spania, pentru a merge impreuna mai departe, in dauna Algeriei, care, intamplator ii caftise pe fritzi. asa ca mai usor cu generalizarile.

bogdan_rbf
bogdan_rbf  •  14 Iunie 2012, 11:49

olanda in sferturi si nemtii acasa in aceeasi fraza nu va fi posibil NICIODATA cancan-istilor