INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  ROMÂNIA - ALBANIA 0-1

Grigore recunoaşte inferioritatea României în faţa Albaniei: "Nu meritam să mergem mai departe"

Articol de GSP - Publicat luni, 20 iunie 2016 00:48

Dragoş Grigore a comentat meciul şi a spus că jucătorii sunt de  vină pentru acest rezultat.

• România a fost eliminată de la EURO 2016, după ce a fost învinsă de Albania cu 0-1.
  • Golul a fost marcat de Sadiku, în minutul 44, după o gafă a lui Tătăruşanu.
  • România termină cu grupa pe ultimul loc, cu un punct.
  • Este prima victorie a Albaniei în istorie, la EURO.

"Ne păre rău. Ar trebui să ne cerem scuze public. Este vina tuturor. Noi suntem cei care jucăm şi care intrăm pe teren. Puteam face mai mult. Ne pare rău.

Viaţa merge mai departe. Albanezii au meritat victoria şi trebuie să îi felicităm.

Nu ştiu dacă la faza golului a fost lipsă de concentare. Au fost greşeli în lanţ. Putea fi evitat, putea să nu se ajungă acolo. La un astfel de turneu final nu putem vorbi despre echipe slab cotate. Dar Albania este mai accesibilă decât altele. Am intrat cu gândul de a marca în a doua repriză.

Din păcate a fost acea fază, iar în a doua repriză nu ne-am creat ocazii mari de gol. Atât am putut să facem. Cred că nu meritam să mergem mai departe.

Trebuie să avem rezultate şi campania pentru CM să o începem cu victorii. Dacă ne calificăm la Campionatul Mondial, totul va reveni la normal", a spus Dragoş Grigore la DolceSport.

4. România 1p

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”