INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  ROMÂNIA - ALBANIA 0-1

Jucătorii României acuză golul primit în minutul 44: "Până atunci am controlat jocul"

Articol de GSP - Publicat luni, 20 iunie 2016 01:02

Andrei Prepeliţă a comentat partida de astăzi şi a spus că golul primit în minutul 44 a contat în evoluţia din a doua repriză.

• România a fost eliminată de la EURO 2016, după ce a fost învinsă de Albania cu 0-1.
  • Golul a fost marcat de Sadiku, în minutul 44, după o gafă a lui Tătăruşanu.
  • România termină cu grupa pe ultimul loc, cu un punct.
  • Este prima victorie a Albaniei în istorie, la EURO.

"Este o mare dezamăgire. Ne doream să ne calificăm. Am vrut să câştigăm, dar nu s-a putut. În toate meciurile am avut atitudine, dar asta a fost.

Azi am luat gol în minutul 44, după o repriză bună. Controlam jocul, dar acel gol ne-a dat peste cap. Nu putem da vina pe cineva. Atât s-a putut.  Am avut calificarea în mână, dar atât s-a putut",  a declarat Andrei Prepeliţă la DolceSport.