INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  EURO 2016

VIDEO Rezultatele de luni din preliminariile EURO 2016 » Altă surpriză de proporţii! Olanda, în genunchi!

Articol de GSP - Publicat luni, 13 octombrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 14 octombrie 2014 01:12

În această seară s-au disputat nouă meciuri în preliminariile Campionatului European 2016, din Franţa.
Cel mai surprinzător rezultat a fost victoria Islandei în faţa Olandei, scor 2-0, scor stabilit încă din prima repriză.

FOTO şi VIDEO Moldova a produs şocul serii de duminică în preliminariile pentru EURO 2016 » Vezi şi celelalte rezultate

Un moment important a fost în partida dintre Norvegia şi Bulgaria. În minutul 64 al meciuilui a intrat pe teren norvegianul Martin Odegaard, care, la 15 ani, a devenit cel mai tînăr jucător care a evoluat în preliminarii pentru o echipă naţională.

Jucătorul Astrei, Vincent Laban a marcat singurul gol al Ciprului în
înfrîngerea în faţa Ţării Galilor, scor 2-1.

Arbitrul român, Ovidiu Haţegan a arbitrat partida dintre Malta şi Italia şi a
arătat un cartonaş roşu în minutul 28 pentru maltezul Mifsud şi unul pentru italianul Bonucci, în minutul 73.