INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  FRANȚA - ROMÂNIA 2-1

VIDEO Ce gol pentru Payet! Fotbalistul a părăsit terenul cu ochii în lacrimi două minute mai târziu

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 iunie 2016 00:01

Dimitri Payet a înscris golul decisiv pentru francezi în minutul 89 cu un șut incredibil, de la mai bine de 20 de metri.

VEZI VIDEO

A catapultat mingea în vinclul porții lui Tătărușanu și a adus 3 puncte uriașe Franței, care a avut mari probleme cu formația noastră.

Mijlocașul lui West Ham a fost schimbat în minutul 90+1 cu Sissoko și a oferit un moment fabulos.

A ieșit de pe teren în lacrimi, vizibil emoționat de încărcătura partidei și de importanța golului său, iar suporterii i-au strigat numele.

Franța - România s-a terminat 2-1, golul nostru fiind înscris de Stancu, din penalty.