INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  AMICAL

VIDEO Intrare violentă a lui Bruno Alves în meciul Anglia - Portugalia 1-0 » Fundașul, eliminat direct după un fault la Kane

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 iunie 2016 09:20

Anglia și Portugalia s-au duelat ieri într-un ultim amical înainte de EURO 2016.

Britanicii s-au impus cu 1-0, grație unui gol marcat de Chris Smalling, în minutul 86, cu o lovitură de cap.

Vezi AICI video cu golul

În minutul 35 al meciului, Bruno Alves, fundașul Portugaliei a fost eliminat după o intervenție de K1.

Fundașul a văzut direct cartonașul roșu, după ce a intrat cu talpa în capul lui Harry Kane. Jucătorul englez nu a suferit vreo accidentare, ba chiar a continuat faza. Arbitrul a oprit jocul și l-a eliminat pe Alves.

Vezi AICI video cu faultul

Florinel Coman a remarcat singurul detaliu pozitiv, după ce România s-a făcut de râs cu Liechtenstein: „E cel mai important lucru”
Nationala
Prima reacție a lui Edi Iordănescu, după rușinea din România - Liechtenstein: „I-am atenționat!”
Nationala

Avem lista de rezervă a selecționerului României! Cele 4 nume de back-up pentru Euro 2024 + termenul pentru închiderea listei

Povestea României la primul Euro, din 1984: am lăsat Italia acasă! » Fără niciun stelist, cu cel mai tânăr selecţioner pe bancă şi debutul lui Hagi la un turneu final la doar 19 ani