INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  EUROPA LEAGUE

Bălgrădean: ”Ne-am mulţumi şi cu 1-1 la Poltava!”

Bălgrădean crede că şi o remiză ar fi bună pentru echipa sa în deplasarea din Ucraina

Articol de - Publicat marti, 16 august 2011 00:00 / Actualizat marti, 16 august 2011 13:10

Portarul dinamoviştilor, Cristi Bălgrădean, este ferm convins că Dinamo se va impune în dubla cu ucrainenii de la Vorskla Poltava. Şi împărtăşeşte ideea lui Cristi Borcea enunţată în Gazeta Sporturilor de astăzi, cum că roş-albii vor şi pot scoate un 1-1 la Poltava pentru ca să obţină calificarea în retur, pe 25 august, în Ştefan cel Mare.

Goalkeeperul titular al "cîinilor" a declarat astăzi înainte de antrenament: "Bine ar fi să nu primim gol, dar, dacă s-ar termina 1-1, cred că ne-am conveni tuturor. Oricum, noi mergem cu gîndul la victorie în Ucraina. Sperăm să ne facem jocul nostru din acest start de sezon şi să obţinem prima şansă spre calificare. Ne motivează că sîntem pe primul loc şi în campionatul intern, dar important este să fim pe această poziţie la finalul anului competiţional".

450 de minute a bifat Bălgrădean în acest sezon pentru Dinamo, toate în cele 5 meciuri oficiale, încasînd doar două goluri

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!