INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ASTRA - SALZBURG 1-2

FOTO + VIDEO Astra - FC Salzburg 1-2 » Austriecii au întors scorul în 7 minute şi giurgiuvenii rămîn cu 0 puncte

Articol de GSP - Publicat joi, 02 octombrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 03 octombrie 2014 00:02

Astra Giurgiu a pierdut pe teren propriu în Europa League, împotriva celor de la FC Salzburg, scor 1-2

Deşi au deschis scorul prin Seto în minutul 15, giurgiuvenii nu au obţinut nici un punct în această seară. Jucătorii lui FC Salzburg au întors scorul în prima repriză după golurile marcate de Soriano în minutul 36 şi Alan în minutul 42.

După primele două meciuri din grupă, Astra este pe ultimul loc, fără nici un punct. În următorul meci, trupa lui Isăilă va juca împotriva celor de la Celtic, care a învis cu 1-0 pe Dinamo Zagreb.

VEZI VIDEO GOLURILE!

***

Deşi a condus cu 1-0 prin golul lui Seto, giurgiuvenii nu au reuşit să obţină nici un punct în această seară.

Jucătorii lui FC Salzburg au întors scorul în prima repriză, prin golurile marcate Soriano în minutul 36 şi de Alan în minutul 42.

Minutul 90 - Final de partidă
Minutul 89 - După un atac prelungit, Kampl şutează din careu şi mingea este respinsă în corner de Oros
Minutul 84 - Schimbare la Salzburg! Alan este înlocuit de Bruno
Minutul 83 - Ben Youssef primeşte cartonaşul galben pentru o ţinere de tricou
Minutul 79 - Alan şutează de la marginea careului. Oros intervine şi respinge în corner
Minutul 75 - Budescu vede cartonaşul galben pentru o intrare dură
Minutul 74 - Schimbare la Astra! Intră Florescu şi iese Laban. Schimbare  la FC Salzburg! Quaschner l-a înlocuit pe Soriano
Minutul 73 - Lazaro vedQuaschnere cartonaşul galben pentru un henţ
Minutul 71 - Soriano execută  o lovitură liberă şi Pliatsikas respinge în corner
Minutul 66 - Alan şutează peste poară de la marginea careului
Minutul 62 - Sabitzer primeşte cartonaş galben
Minutul 61 - Budescu centrează spre Bukari şi De Amorim, dar portarul Gulaci repsinge
Minutul 60 - Ramalho şutează din careu, dar mingea trece pe lîngă poartă
Minutul 58 - Kampl şutează din interiorul careului, dar Oros respinge în corner
Minutul 53 - Ratare încredibilă pentru Salzburg.  Lung jr respinge o lovitură de cap, iar la faza următoare un jucător al austriecilor repsinge involuntar de pe linia porţii şutul unui coechipier
Minutul 48 - Ulmer primeşte primul cartonaş galben al meciului, după un fault asupra lui Bukari
Minutul 46 - A început repriza a doua
Minutul 45 - Arbitrul pune capăt primei reprize
Minutul 42 - Gol Salzburg! Soriano marcheză din mijlocul careului
Minutul 40 - Kampl şutează de la marginea careului, dar şutul este respins în corner
Minutul 35 - Gol Salzburg! Kampl şutează de la 11 metri dintre cei doi fundaşi ai Astrei şi îl învinge pe Lung jr
Minutul 33 - Şutul surpinzător al lui Budescu este prins de portarul Gulacsi
Minutul 30 - Kampl şutează de la 20 de metri, dar Lung jr a prins mingea
Minutul 25 - Soriano execută o lovitură liberă de la 25 de metri. Mingea este respinsă de zid
Minutul 15 - GOOOL ASTRA! Seto înscrie cu un şut de la 20 de metri
Minutul 7 - Ratare pentru Astra! Budescu centrează de pe partea stîngă, dar Bukari nu ajunge să  împingă mingea în poarta goală
Minutul 1 - A început meciul!

----------------------------------------------------------------------------

Echipele de start:

Astra Giurgiu: S. Lung Jr. - Pliatsikas, Ben Youssef, Oros, Junior Morais - Seto, Laban - Enache, Budescu, William De Amorim - Bukari

FC Salzburg: Gulacsi - Lazaro, Ramalho, Ilsanker, Hinteregger - Kampl, Ulmer, Leitgeb, Sabitzer - Alan, Soriano

ArbitruA: Libor Kovarik. Asistenţi: Krystof Mencl, Antonin Kordula (toţi din Cehia)

Clasament Grupa D
1.Dinamo Zagreb 3p
2.Salzburg      1p
3.Celtic        1p
4.Astra         0p

***

Cele două echipe au nevoie de victorie pentru a mai spera la calificarea în şaisprezecimi.

Antrenorul Astrei este încrezător în şansele echipei şi vrea ca jucătorii săi să facă un meci mai bun decît cel împotriva lui Dinamo Zagreb. ”Sper să fi învaţat din greşelile de la Zagreb”, a declarat Daniel Isăilă.

Meciul va fi liveTEXT pe GSP.RO şi în direct pe DigiSport 1, DolceSport 1 şi Sport.ro