INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - STUTTGART

FOTO + VIDEO Steliştii tremură pentru calificarea în primăvară » Steaua - Stuttgart 1-5

Articol de GSP - Publicat joi, 22 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 23 noiembrie 2012 00:22

Steliştii au pierdut clar întîlnirea cu Stuttgart şi au emoţii înaintea ultimului meci din grupă! Elevii lui Reghecampf au nevoie de un egal sau o înfrîngere la un gol diferenţă, altul decît 1-0, pentru a merge în primăvara Europa League.

VIDEO cu golurile şi cele mai importante faze din Steaua - Stuttgart

Roş-albaştrii au fost demolaţi în primele 31 de minute ale întîlnirii cînd au primit 4 goluri. Tasci, Harnik, Sakai şi Okazaki au fost marcatorii. După pauză, nemţii au redus motoarele şi doar Okazaki a mai marcat în minutul 55. Mihai Costea a înscris golul de onoare în minutul 83.

Iată cum s-a desfăşurat meciul:

min. 90+3: Final de meci, Stuttgart cîştigă 5-1.

min. 90+1: Ibisevici primeşte cartonaşul galben.

min. 90: Ibisevici ratează o nouă ocazie de 1 la 1 cu Tătăruşanu.

min. 83: GOL STEAUA! Mihai Costea reduce din diferenţă după pasa excelentă a lui Bourceanu.

min. 80: Steaua nu reuşeşte să se apropie de poarta oaspeţilor nici la acest scor.

min. 75: Tătăruşanu blochează în ultimul moment centrarea lui Traore.

min. 70: Rudiger intră în locul lui Sakai.

min. 68: Prepeliţă primeşte cartonaşul galben.

min. 67: Adi Popa este aproape de gol, dar este blocat excelent de portarul nemţilor.

min. 62: Tănase iese accidentat, intră Rocha.

min. 61: Harnik este înlocuit cu Traore.

min. 57: Prepeliţă îl înlocuieşte pe Pintilii.

min. 55: GOL STUTTGART! Okazaki reuşeşte "dubla".

min. 52: Molinaro centrează periculos, dar Bourceanu respinge.

min. 46: Hajnal intră în locul lui Gentner la pauză.

min. 46: A început a doua repriză.

min. 45+1: 0-4 la pauză.

min. 45: Bourceanu primeşte cartonaşul galben.

min. 45: Ibisevici putea înscrie şi golul 5, dar a fost blocat in extremis de Tătăruşanu.

min. 41: Adi Popa iroseşte o şansă bună a Stelei, ţine prea mult de minge şi este deposedat.

min. 38: Kuzmanovic este avertizat.

min. 35: Gol anulat al lui Rusescu după ce Szukala l-a incomodat pe portarul lui Stuttgart.

min. 33: Prima schimbare la Steaua: Gardoş este înlocuit cu Mihai Costea.

min. 31: GOL STUTTGART! Okazaki marchează al 4-lea gol al întîlnirii.

min. 27: Prima ocazie a Stelei, Pintilii trage puţin peste.

min. 23: GOL STUTTGART! Sakai înscrie un gol superb de la 20 de metri!

min. 18: GOL STUTTGART! Harnik majorează diferenţa cu o lovitură de cap din 2 metri.

min. 16: Tănase încearcă poarta, dar mingea se duce foarte mult peste

min. 13: O nouă ocazie mare a nemţilor, şutul trece puţin pe lîngă poarta lui Tătăruşanu.

min. 9: Steaua revine în atac, dar Rusescu faultează la un duel în preajma careului.

min. 5: GOL STUTTGART! Tasci deschide scorul cu capul din 6 metri

min. 3: Primul şut spre poarta lui Tătăruşanu, mult peste.

min. 1: A început meciul