INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  RANGERS - LEVERKUSEN 1-3

RANGERS - BAYER LEVERKUSEN 1-3 // VIDEO + FOTO Înfrângere dură! Ianis a intrat doar pe final » Fanii s-au revoltat: „Unde naiba e Hagi?”

Articol de GSP - Publicat joi, 12 martie 2020 19:39

Rangers, cu Ianis Hagi pe teren din minutul 69, a pierdut pe teren propriu, 1-3 cu Bayer Leverkusen, în manșa tur a optimilor Europa League.

Rangers - Bayer Leverkusen 1-3

• Au marcat: Edmundson 75' / Havertz 37'-pen., Aranguiz 67', Bailey 88'
  • Vezi AICI video
  • Ianis Hagi a intrat în minutul 69

Cu Ianis Hagi pe banca de rezerve, Rangers a început ezitant meciul și nu a avut forța să pună în pericol poarta lui Hradecky. Nemții au deschis scorul în minutul 37 prin vedeta Havertz, care a transformat un penalty, după un henț făcut de Edmundson. După pauză, tot Bayer a jucat mai bine, iar în minutul 67, Aranguiz a făcut 2-0.

Imediat după gol, Steven Gerrard l-a introdus pe Ianis Hagi, dar mijlocașul român nu și-a făcut simțită prezența. Acesta s-a zbătut și a încercat să ofere pase decisive către colegi, însă nu a avut nicio reușită. În minutul 75, Edmundson a redus din diferență cu un gol marcat din centrul careului, dar Rangers nu a avut puterea să egaleze și tot Leverkusen a marcat. Bailey a marcat un supergol, cu un lob peste portarul McGregor, și a stabilt scorul final.

Fanii au reacționat pe Twitter când au aflat că Ianis e rezervă:

• „Pot să cer VAR pentru decizia de a-l lăsa pe Hagi rezervă?”
  • „Cu tot ce se întâmplă în jur, Steven Gerrard ne privează de Ianis Hagi”
  • „Cu Hagi pe bancă poate avem pe cineva care să intre și să schimbe jocul”
  • „Sunt surpins că Hagi e rezervă. Avem nevoie de un meci mare azi”
  • „Unde naiba e Hagi?”
  • „Aș fi preferat să joace Hagi titular, dar am încredere în Gerrard, a făcut minuni în Europa până acum”
  • „Incredibil că Hagi a fost lăsat pe bancă la meciul acesta”

Rangers: McGregor - Tavernier, Edmundson, Goldson, Barisic - Kamara, Arfield, Davis - Aribo, Morelos, Kent
Rezerve: Foderingham, Polster, Halliday, Ojo, Hagi, Kamberi
Antrenor: Steven Gerrard

Leverkusen: Hradecky - Tah, Dragovic, Tapsoba - Weiser, Havertz, Aranguiz, Demirbay, Wendell - Bellarabi, Diaby
 Rezerve: Ozcan, Paulinho, Bailey, Baumgartlinger, Palacios, Stanilewicz, Azhil
Antrenor: Peter Bosz

Vezi AICI toate meciurile din Europa League!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring