INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  VILLARREAL - LIVERPOOL 1-0

Jurgen Klopp nu își pierde speranța după 0-1 cu Villarreal: ”Mai trebuie să veniți și pe Anfield”

Denis Suarez (dreapta) se pregătește să-i paseze lui Ramos pentru singurul gol al serii pe El Madrigal

Articol de - Publicat sambata, 30 aprilie 2016 00:00

Managerul lui Liverpool, Jurgen Klopp, susține că pe arena lui Liverpool, ”acest loc sfânt”, va fi ”un altfel de meci”.

Liverpool a fost atât de aproape să plece cu o remiză albă de pe El Madrigal. Dar s-a opus Adrian Ramos în ultimul minut al prelungirilor (90+2), iar Villarreal este acum favorită la calificarea în finala de la Basel.

Sau cel puțin așa văd lucrurile spaniolii. Deși nu și-a putut ascunde dezamăgirea, "a fost singura noastră mare greșeală", Jurgen Klopp a contraatacat la conferința de presă.

"Primul meu gând, când gazdele sărbătoreau victoria pe gazon, a fost «Îmi pare rău, dar nu s-a terminat. Mai trebuie să veniți și pe Anfield»", a dezvăluit managerul lui Liverpool, care s-a arătat optimist în privința returului: "Anfield, acest loc sfânt. Săptămâna viitoare va fi un altfel de meci și ei știu cât de puternici suntem!".

"Arbitrul Skomina ne-a refuzat un penalty clar. Lallana a fost faultat de Bailly, care trebuia eliminat"