INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  PLZEN - SCHALKE 1-1

Pasă de remiză » Schalke şi Plzen au terminat la egalitate, scor 1-1

Marica a intrat pe teren în minutul 69 în locul lui Raul.

Articol de - Publicat vineri, 17 februarie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 17 februarie 2012 02:24

Intrat în minutul 69 în locul lui Raul, Marica l-a servit pe Huntelaar la golul care le dă nemţilor prima şansă de calificare. REZUMAT VIDEO

Schalke e favorită la calificare în duelul posibililor adversari ai Stelei din "optimi", după egalul (1-1) de la Plzen. Rezultat la care a contribuit şi Marica. Intrat din minutul 69, Ciprian a deviat cu gamba centrarea lui Farfan, iar Huntelaar nu a iertat (75). "Minerii" au suferit însă, Viktoria fiind foarte periculoasă pe contraatacuri şi la fazele fixe. Aşa au deschis scorul gazdele. După un corner, Darida a înscris din marginea careului (22), mingea fiind deviată de Howedes la colţ (22). Înaintea pauzei, Unnerstall a scos în corner "torpila" lui Rajtoral, iar Petrzela şi Darida i-au dat emoţii portarului german şi-n repriza secundă, cu şuturi de la distanţă, fiind aproape de 2-0.

VIKTORIA: M. Cech - Rajtoral, Prochazka, Cisovsky, Limbersky - Darida, Horvath - Petrzela (66 Duris), Kolar, Pilar (89 T. Wagner) - Bakos (80 T. Berger). Antr: P. Vrba

SCHALKE: Unnerstall - Howedes, Papadopoulos, Matip, Fuchs - J. Jones, Hoger - Obasi (62 Farfan), Raul (69 Marica), Draxler - Huntelaar. Antr: H. Stevens.