INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ANDERLECHT - APOEL 1-0 (2-0 LA GENERAL)

VIDEO Stanciu și Chipciu, încă o bornă importantă la Anderlecht » S-au calificat în sferturile Europa League. Prepeliță și Mevlja, out

Articol de GSP - Publicat joi, 16 martie 2017 23:43

Românii Nicolae Stanciu și Alexandru Chipciu au fost pe teren în victoria ce i-a asigurat lui Anderlecht calificarea în sferturile de finală ale Europa League, scor 1-0 cu ciprioții de la APOEL.

Ambii români au fost titulari, Stanciu fiind înlocuit în minutul 64 cu Acheampong, cel care a reușit să marcheze unicul gol al partidei la doar un minut de la intrarea în teren. (VIDEO cu golul)

Alexandru Chipciu a jucat pe tot parcursul celor 90 minute.

În meciul tur, câștigat de Anderlecht în Cipru cu 1-0, marcatorul golului belgienilor a fost chiar Nicolae Stanciu, care a punctat dintr-o pasă venită de la Chipciu.

prepeliță, out

După remiza din tur, 1-1, FK Rostov nu a reușit miracolul pe Old Trafford, fiind învinsă cu 0-1 de Manchester United.

Românul Andrei Prepeliță a fost titular pentru Rostov, fiind schimbat în minutul 79.

Miha Mevlja, fostul fundaș al lui Dinamo București, a fost integralist pentru echipa rusă, la fel ca în meciul tur.

• Tragerea la sorți pentru sferturile competiției va avea loc mâine.