INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SUPERCUPA EUROPEI / ATLETICO MADRID - INTER MILANO 2-0

Atletico Madrid a cîştigat Supercupa Europei, 2-0 cu Inter Milano

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 august 2010 00:00

Deţinătoarea Europa League, Atletico Madrid, a cîştigat Supercupa Europei în faţa formaţiei care a cucerit în această vară Liga Campionilor, Internazionale Milano, scor 2-0.

Golurile spaniolilor au fost marcate de Jose Antonio Reyes în minutul 62 şi Kun Aguero în minutul 83.

În minutul 90, atacantul argentinian al lui Inter, Diego Milito, a ratat o lovitură de la 11 metri, obţinută de macedoneanul Goran Pandev.

În ciuda înfrîngerii, Cristi Chivu a avut o prestaţie bună, fiind pe locul doi în topul paselor reuşite din formaţia Interului, cu 31 de pase bune, un procentaj de 73%, pe prima poziţie aflîndu-se căpitanul Javier Zanetti, cu 35 de pase complete.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”