INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA - AKTOBE, AZI, 20:30, PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Avantaj Steaua » Arbitrul de la meciul cu Aktobe e cel care i-a ajutat pe campioni la derby-ul cu Rapid din 2012

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 august 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 06 august 2014 10:13

Miroslav Zelinka, arbitrul care va superviza în această seară partida de pe Arena Naţională dintre Steaua şi Aktobe, a mai condus în trecut un meci al roş-albaştrilor.
"Centralul" ceh a oficiat la partida din aprilie 2012 dintre Rapid şi Steaua, din Liga 1, atunci cînd a avut mai multe greşeli. Însă cea mai gravă s-a produs spre finalul jocului. În minutul 85 nu a văzut un henţ clar comis de Bicfalvi în propriul careu şi nu a dictat penalty, aşa cum s-ar fi impus, lucru confirmat şi de reluările TV. Zelinka a mai avut şi alte două greşeli: nu l-a eliminat pe Bicfalvi nici în minutul 24, cînd merita al doilea "galben", şi nici în minutul 64, cînd, din nou, ar fi trebuit avertizat.

Meciul dintre Steaua şi Aktobe va avea loc în această seară, de la ora 20:30, pe Protv şi liveTEXT pe GSP.RO.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”