INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FC BASEL - CFR CLUJ 1-0

Cadu: "Am intrat bine în repriza secundă" :O » Cadu's Anatomy: TOP 5 explicaţii! Ghiceşte şi tu!

Articol de GSP - Publicat marti, 23 noiembrie 2010 00:00

La finalul partidei pierdută la Basel, 0-1, căpitanul lui CFR, Ricardo Cadu a declarat că echipa sa a intrat bine în repriza a doua.

Avînd în vedere că cifrele nu au fost de partea clujenilor, fundaşul central al CFR-ului a considerat că evoluţia echipei sale nu avea multe îmbunătiţiri, mai ales pentru că echipa lui Cîrţu joacă pe trei fronturi: Liga Campionilor, campionat şi Cupa României.

Iată nişte motive pentru care Cadu este convins că CFR-ul a intrat bine în repriza a doua:

1. Erau 11 în teren, nu rămăsese nimeni la cabine, pitit după vreo sobă
2. CFR-ul a aliniat o echipă scurtă în repriza secundă, cum scrie în manualul antrenorului, distanța dintre Nuno Claro și Bjelanovici fiind de 25 de metri ;)
3. Jucătorii şi-au amintit în unanimitate că începe repriza secundă şi n-a întîrziat nimeni pe teren. Deci, erau în program
4. Cîrţu era încălţat cu bocancii norocoşi, cei pe care nu i-a uitat la Craiova, cum s-a întîmplat la primul meci din Ligă. Atunci a zis că s-a îmbrăcat în trening pentru că îşi lăsase pantofii în Bănie
5. Starea de spirit a lui "Mister" era neschimbată faţă de meciul cu Bistriţa din Cupă, cînd l-a alergat pe Vidan la finalul partidei. Banca de rezerve ştie ce a simţit Cîrţu

38% a fost posesia clujenilor

0 şuturi pe poartă a trimis CFR-ul

0 cornere a avut CFR-ul în meciul de la Basel

Chiar dacă nu au reuşit să marcheze, clujenii au dat cu adversarii lor de pamînt, la propriu, şi au dominat la următoarele capitole:

Faulturi: Basel 17