INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR CLUJ

EXCLUSIV Avem echipa cu care Andone vrea să dea lovitura! » Ce surpriză le-a pregătit "diavolilor"

Articol de GSP - Publicat marti, 02 octombrie 2012 00:00 / Actualizat marti, 02 octombrie 2012 17:15

Camora va juca din nou la mijloc şi va încerca să-l blocheze pe conaţionalul său, alături de Sepsi. Aguirregaray e titularul-surpriză.

Ioan Andone s-a decis asupra primului unsprezece pe care îl va folosi în această seară. În faţa lui Manchester, antrenorul va utiliza 10 dintre titularii care au obţinut victoria la debutul în actuala stagiune a Ligii Campionilor.

Singura modificare: Aguirregaray îi va lua locul lui Luis Alberto în formula de start. Motivul? La 23 de ani, jucătorul e considerat următorul produs important de export pentru conducerea din Gruia. Mai mult, sud-americanul e suspendat pentru următoarele două partide de campionat, astfel că Luis Alberto şi Godemeche, concurenţii săi pe post, vor fi folosiţi în competiţia internă.

Specialitatea casei: contraatacul!


Tehnicianul campioanei şi-a luat măsuri de precauţie în ceea ce priveşte flancul drept al trupei lui Ferguson. Sepsi şi Camora vor încerca să blocheze raidurile lui Nani, care e susţinut de ofensivul fundaş dreapta Rafael.

Pe faza de atac, explozia e aşteptată de la Sougou şi Bastos. Contraatacul va fi din nou arma letală. "Fundaşii lor laterali avansează foarte mult. Rămîn spaţii de fructificat pe acele zone", şi-a explicat Andone strategia înaintea celui mai important meci pentru cariera sa.

"Va fi extrem de greu, dar jucăm acasă, cu un stadion plin în spate. Credem că sîntem capabili să scoatem un rezultat bun" a spus Cadu, căpitan CFR Cluj.

ECHIPA CFR-ului ÎN FAŢA LUI MANCHESTER
Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Rada, Sepsi - Aguirregaray, G. Mureşan - Sougou, Bastos, Camora - Kapetanos

Citește și:
„Arnold” Bogdan Stelea i-a lăsat o avere fostei neveste, ca să se poată logodi cu femeia care i-a sucit mințile. Ce a urmat e incredibil
Nationala
„Arnold” Bogdan Stelea i-a lăsat o avere fostei neveste, ca să se poată logodi cu femeia care i-a sucit mințile. Ce a urmat e incredibil
Propagandiștii apropiați de Vladimir Putin „s-au activat” în urma scandalului de la Cluj-Napoca » Au același plan legat de România
Altele
Propagandiștii apropiați de Vladimir Putin „s-au activat” în urma scandalului de la Cluj-Napoca » Au același plan legat de România
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Campionate
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Superliga
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (41)
steaua.2
steaua.2  •  02 Octombrie 2012, 19:50
Postat de gaming pe 02 Octombrie 2012, 19:46

meci clar de 1x. MU nu bate nici daca jucam de 5 ori cu ei aici. FZR!!!

Pronostic 0-3 ! Nu vad cum echipa maghiara scapă mai subțire !

gaming
gaming  •  02 Octombrie 2012, 19:46

meci clar de 1x. MU nu bate nici daca jucam de 5 ori cu ei aici. FZR!!!

teodor.muresan
teodor.muresan  •  02 Octombrie 2012, 19:28
Postat de steaua.2 pe 02 Octombrie 2012, 18:19

Admin dacă noi spunem ceva de CeFuRa sari repede cu gura pe noi și ne banezi conturile dar când angajații lui Pârţanii cu sute de conturi înjură și jignesc toți romanii care țin cu Steaua și se bucura de protecția voastră ! De ce Alpin nu este niciodată banat ? De ce aplicați regulamentul forumului cu dubla măsură pentru romanii majoritari versus minoritarii ? ! Au ajuns minoritarii cu vrăjeala de lege de anti-discriminare a minorităților sa aibă mai multe drepturi decât romanii majoritari ! Sa va fie rușine !

Tati, tai, ala m-a batut ..........

Vezi toate comentariile (41)
Comentează